MiXto SX - frakčný CO2 laser

Ošetrenie frakčným CO2 laserom MiXto SX E30

Ošetrenie frakčným laserom MiXto SX patrí medzi najúčinnejšie metódy ošetrenia, ktoré vedú k radikálnemu omladeniu, odstráneniu vrások, zvädnutej pleti a pigmentových škvŕn v jednom zákroku. Je ideálnou alternatívou pre tých, ktorí požadujú maximálne efekty pri relatívne krátkej dobe hojenia. Ošetrenie je správnou voľbou aj na dosiahnutie vyhladenia jazvičiek po akné, či rozšírených pórov, ako aj jaziev (aj starých) po predchádzajúcich poraneniach a chirurgicých zákrokoch. Je jednou z možností pozitívneho ovplyvnenia strií a ochabnutej kože.

Frakčný laser MiXto SX predstavuje účinný nástroj na dosiahnutie revolučného omladzujúceho ošetrenia s minimálnym dyskomfortom pre pacienta. Už jediné ošetrenie zaručuje viditeľné zlepšenie kvalít pleti, odstránenie pigmentových degeneratívnych prejavov, vyhladenie vrások, jazvičiek a kožných nerovností, vypnutie ochabnutej kože viečok, krku, dekoltu či brucha. Mnohí klienti vnímajú mieru omladenia až o 10 rokov, pričom efekt pretrváva minimálne 5 rokov.

Aký je princíp frakčného resurfacingu laserom MiXto SX?

Laser MiXto SX disponuje najprogresívnejšími technológiami umožňujúcimi vykonanie frakčného resurfacingu – totálnej obnovy štruktúry kože. Unikátnym algoritmom sa vysielanie laserového lúča riadi tak, aby jeho vstrebanie v ošetrovanej koži bolo čo najúčinnejšie, ale s maximálnou šetrnosťou k okolitému tkanivu. Nastavením špeciálnych parametrov (veľkosť ošetrenémo mikrospotu, denzita, index) vieme ošetrenie optimalizovať pre každý individuálny typ prejavov u pacienta. Uvedené špecifiká odlišujú MiXto od iných typov frakčných laserov. Laser MiXto SX disponuje počítačom riadeným scanerom, pomocou ktorého sa do vrchných a stredných vrstiev kože vyžaruje terapeutický laserový mikrolúč s následnými efektami:

  • k okamžitému vypnutiu ochabnutej kože – liftingový efekt,
  • zjemneniu vrások,
  • odstráneniu pigmentácií (slnečné, degeneratívne, starecké),
  • k remodelácii a vytváraniu nového kolagénu počas až 6 mesiacov po zákroku.

Mikrofrakčná technológia umožňuje ošetrovať kožu s mimoriadnou precíznosťou a šetrnosťou. Počas zákroku je iba časť (frakcia) kožného povrchu vystavená laserovému 10 660 nm žiareniu v podobe mriežky s mikrobodmi. Nepoškodená plocha, ktorá ožiarené mikrobody obklopuje, podporuje a urýchľuje proces prirodzeného hojenia ošetrenej zóny. Blahodárne účinky laserového žiarenia ale pôsobia na celú plochu pokožky. Ošetrenie je prakticky bezbolestné. Pre zvýšenie komfortu u zvlášť citlivých pacientov je možné použiť anestetikum vo forme krému, ktorý nechávame pôsobiť pred ošetrením.

Ošetrenie

Vlastnému ošetreniu predchádza dôsledné vyšetrenie individuálnych špecifík pacienta. Štandartne sa ošetruje tvár, krk, dekolt a ruky. V určitých prípadoch (jazvy, strie, ochabnutá koža a pod.) je možné ošetrenie prakticky ktorejkoľvek lokality povrchu tela. Vo väčšine prípadov na dosiahnutie požadovaného výsledku sa vykonáva iba 1 ošetrenie. V niektorých prípadoch je možné realizovať opakované ošetrenie s odstupom niekoľkých týždňov.

Zákrok

Ošetrenie MiXto SX frakčným CO2 laserom je ambulantný zákrok. Pleť sa odlíči a očistí, je možná aplikácia lokálneho anestetika vo forme krému. V priebehu zákroku budete pociťovať ľahké pálenie, vyvolané vstrebaním mikrolúčov laserového žiarenia. Frakčný resurfacing napr. celej tváre trvá cca 30 minút.

Po ošetrení

Bezprostredne po ošetrení nastane ľahké pálenie (porovnateľné s pocitmi po intenzívnom opaľovaní), ktoré môže pretrvávať po dobu 30 minút až 3 hodín po zákroku. Na pokožke uvidíte drobné bodky – sú to body ožiarené laserovým lúčom. Jemné bodkovanie je typickým prejavom účinkov laserového žiarenia. V niektorých prípadoch môže pretrvávať začervenanie a mierny opuch, ktorý vymizne do 2-3 dní. Na ošetrené miesta sa aplikuje hojivý ukľudňujúci krém.

Deň 1-2

Jemné bodkovanie postupne vymizne a pokožka získa opálený vzhľad.

Deň 3-4

Horné vrstvy pokožky sa začnú jemne olupovať a súčasne sa objaví omladnutá pokožka s výrazne lepšou textúrov a vyváženým zafarbením. Je možné používať make-up.

Deň 5-6

Vo väčšine prípadov už dôjde ku kompletnému zlúpnutiu vrchnej vrstvy pokožky. Vyvarujte sa predĺženému pobytu na priamom slnku a používajte vždy slnečnú ochranu s vysokým faktorom 50+ po dobu 2-3 mesiacov.

V období následných šiestich mesiacov budete pozorovať pokračujúcu redukciu vrások a vypínanie pokožky dané pretrvávajúcou produkciou nového kolagénu.

MiXto SX umožňuje aj režim klasického CO2 lasera so scanerom (odparovanie kožných výrastkov, bradavíc a pod.), ako aj režim laserového lúča, ktorý je možné použiť ako svetelný skalpel na rezanie tkanív.