Laser centrum PARACELSI

Laser Centrum PARACELSI je súkromné medicínske zariadenie, lokalizované vo vlastných priestoroch v tichej časti širšieho centra Bratislavy, ktoré sa špecializuje na odstraňovanie a liečbu kožných a slizničných prejavov od roku 1998. Ako jedno z prvých centier poskytuje komplexné služby v dermatovenerológii, laserovej medicíne, dermatochirurgii, estetickej medicíne a dermatopatológii. Lasercentrum PARACELSI disponuje medicínskymi lasermi, ktoré umožňujú vysoko selektívny zákrok presne podľa individuálnej potreby pacienta. Okrem laserov popredných svetových výrobcov CANDELA, Fotona, Lasering a MediCom je centrum vybavené aj špičkovou technikou dermatovenerologického laboratória (kryochirurgické a elektrochirurgické prístroje od nemeckého výrobcu ERBE a amerického CONMED, dermatoskopy Heine s optikou CARL ZEISS). Špecifikom nášho centra je dôkladná príprava pred liečebným zákrokom so zameraním na diferenciálnu diagnostiku a mikroskopickú analýzu vybraných diagnóz aj za použitia japonského mikroskopu OLYMPUS.

Každá diagnóza je špecifická a vyžaduje osobitný postup. Háčik je ale v tom, že neexistuje „univerzálny laser“, ktorým by bolo možné odstrániť metličkové cievky na nohách, rozšírené cievky na tvári, „oheň“ (naevus flammeus), kožné výrastky, znamienka, ochlpenie, pigmentové škvrny, tetovanie, bradavice, jazvy, keloidy a vyhladiť vrásky. V lasercentre PARACELSI Vás nebudeme presviedčať o univerzálnosti práve toho „nášho“ lasera, ale ponúkneme Vám selektívne ošetrenie tým laserom, ktorý je uspôsobený vyriešiť práve Váš špecifický problém.

Donedávna bolo ošetrenie, ktoré v lasercentre PARACELSI poskytujeme, synonymom luxusu pre „horných desaťtisíc“ v USA, v Západnej Európe, prípadne v iných krajinách vyspelého sveta. Dnes sme aj na Slovensku pripravení zbaviť Vás toho, čo Vás doteraz tak trápilo. Veď koža je zrkadlom telesného a duševného zdravia, na ktorom nám tak záleží.

MUDr. Ján Baumgartner, PhD.,
riaditeľ a vedúci lekár laserového centra PARACELSI, člen Európskej asociácie pre laserovú dermatochirurgiu, Americkej asociácie pre laserovú medicínu a chirurgiu a Európskej akadémie pre dermatológiu a venerológiu.