Lekárska kozmetika - ošetrenia

Chemický peeling

Odstránenie povrchovej vrstvy pokožky vysokými koncentráciami kyseliny glykolovej napomáha zlepšiť jemné vrásky, nežiadúce pigmentácie, zlepšuje stav akné a povrchových jazvičiek po akné, nastáva zjemnenie rozšírených pórov a nerovnomerností na pleti. Ošetrenie sa opakuje v pravidelných intervaloch, pričom koncentrácie kyselín a dĺžka pôsobenia sa zvyšuje. Klienti môžu po zákroku pociťovať mierne pálenie a pnutie pokožky, prípadne olupovanie povrchových vrstiev pokožky, tieto príznaky do týždňa vymiznú. Doporučujeme s terapiou začať v jesennom období.

Hĺbkové čistenie pleti

Pri všetkých formách akné je dôležité pravidelné hĺbkové čistenie pleti s naparením, otvorením mazových zátok, evakuáciou hnisu z postihnutých ložísk a následnou antimikrobiálnou liečbou podľa závažnosti ochorenia. Je doplnené o účinné fyzikálne terapie ako biostimulačný laser a kryomasáž. Ošetrenie je vhodné aj pre teenagerov.

Masáž tváre a dekoltu

Štandardná masáž tváre a dekoltu spojená s mikromasážou očného okolia sa vykonáva samostatne, alebo ako súčasť kompletného kozmetického ošetrenia v spojení s inými fyzikálnymi metódami (kryomasáž, biostimulácia, neinvazívna mezoterapia a diamantová dermabrázia), prípadne môže byť súčasťou sezónneho ponukového balíčku.

Diamantová dermabrázia

V spojení s vákuovou masážou sa mikrodermabrázia (obrusovanie povrchovej vrstvy pokožky so širokou škálou diamantových koncoviek) využíva pri zjemňovaní a omladzovaní pokožky, hyperpigmentáciách, starnutí kože spôsobenej slnkom, akné a jaziev po akné, redukcii rozšírených pórov, striií a celulitíde. Vákuová masáž spojená s týmto zákrokom stimuluje prekrvenie pokožky. Vstrebávanie účinných látok z ošetrujúcich a liečebných prípravkov do pokožky je po tomto ošetrení neporovnateľne vyššie a efektívnejšie. Ošetrenie je nebolestivé. Pri terapii je možnosť výberu prípravku podľa potrieb pokožky. K mezoterapii používame špecialne upraverné prípravky vhodné na tento spôsob ošetrenia.

Ošetrenie strií

Prevencia vzniku strií v tehotenstve, redukcia vznikajúcich. Toto ošetrenie sa vykonáva formou neinvazívnej mezoterapie, dodáva vlhkosť pokožke, zvyšuje jej elasticitu a spevňuje.

Neinvazívna mezoterapia (elektroporácia)

Aplikáciou striedavého elektroporačného prúdu dochádza k zmene polarizácie s následným dočasným otvorením medzibunkových kanálikov pre prienik vysokoúčinných látok do pokožky ako kolagén, elastín, kyselina hyalúronová, vitamíny, rozpúšťače tukov a iných substancií. Infiltrácia špeciálne upravených prípravkov má široké estetické využitie – napr. omladenie a tonizácia tvarových kontúr, hĺbková hydratácia, odstraňovanie lokalizovaných tukových ložísk, strie a mnoho iných. Táto metóda je bezbolestná a bez nepríjemných pocitov na rozdiel od ihlovej mezoterapie alebo iontoforézy, či ultrazvukových metód.

Bahenná terapia

Jedinečné liečivé kanadské rašelinové bahno Rémy Laure má široké využitie v kozmetológii pre svoje detoxikačné, protizápalové, obnovovacie, hĺbkovo hydratačné a omladzovacie účinky. Optimálne dopĺňa výživné a minerálne látky do bunkových štruktúr.

Biostimulačný laser

Fyzikálna terapia zameraná na širokú škálu kožných, ale aj iných zdravotných problémov. Špeciálna vlnová dĺžka hélium-neónového a polovodičového lasera zaručuje dodanie energie bunkám potrebnej na regeneráciu kože pri rôznych zápalových prejavoch bakteriálneho, vírusového alebo traumatického pôvodu alebo na zlepšenie kvality pleti, v boji s predčasnými vráskami a na zlepšenie imunity kože. Aplikuje sa priamo, alebo na biostimulačnú pleťovú masku, ktorá zvyšuje jeho účinnosť a priaznivo účinkuje na pleť. Biostimulačný laser je neinvazívna metóda, klienti pri aplikácii nemajú žiadne nepríjemne pocity.

Kryoterapia

Bezkontaktná aplikácia tekutého dusíka v sprayovej forme sa používa pri všetkých prejavoch podráždenia, svrbivých zápaloch, cievnych ťažkostiach na tvári alebo na odstránenie vírusových ložísk kdekoľvek na tele. Aplikácia tekutého dusíka na pokožku tváre je nebolestivá, klienti pociťujú iba príjemné chladenie. Cievne ťažkosti a zápalové prejavy sa po kryoterapii zlepšujú, pokožka sa môže jemne olupovať.

Kozmetické poradenstvo

V našom zariadení pracujeme s vedecky overenou hypoalergénnou lekárskou kozmetikou. Poradíme pri výbere optimálnych prípravkov na rôzne typy pleti - či už reaktívnej (alergickej), problematickej u mladistvých alebo pleti so znakmi stárnutia a dehydratácie.